PRODEJNA
HOME PAGE
O FIRME
PAJENI
TAVIDLA-PASTY
CINY-TYCE (BLOKY)
ODSAVACKY CINU
POVRCHOVA MONTAZ
ANTISTATIKA
VYROBA DESEK PS
PORADENSTVI
SITOTISK
STROJE A ZARIZENI
LUPY - MIKROSKOPY
KRYCI PASKY
KRYCI OLEJE
LAKY
PINZETY-KLESTE
REFERENCE
OBJEDNÁVKY
MAPA
 
 STROJE A ZARIZENI 
Jednoúčelová zařízení
stroje.jpg
Provádíme na základě zadání zákazníků vývoj, konstrukci a dodávky jednoúčelových přípravků a zařízení pro široký záběr průmyslové výroby. Zařízení slouží jako prvky v automatizaci výroby, zkoušení a testování různých výrobků. Značné zkušenosti jsou v oblasti průmyslové výroby automobilového průmyslu při výrobě komponentů pro osobní i nákladní automobily.
  
Spolupráce je založena na zadání problému zákazníkem a jeho komplexním vyřešením včetně sestavení a uvedení do chodu. Nedílnou součástí je i servis a opravy již nainstalovaných zařízení a jejich inovace.
  
V případě konkrétní potřeby vyřešení určitého problému se lze nezávazně obrátit na naše pracovníky a bezplatně konzultovat daný problém.
 
Naše komplexní dodávky směřujeme především pro:
 • pro D. P. (metro, tramvaje, lanovky) a.s.
 • pro retlanslační převaděče (ČEZ a.s., Telecom)
 • pro telekomunikační ústředny vč. mezinárodních
 • pro jaderné elektrárny ČEZ a.s.
 • pro televizní stanice "Nova" a kompletní vybavení dalších přenosových soustav...
V tomto směru spolupracujeme s naší servisní firmou SBV Nymburk, i pokud se jedná o návrhy a odlaďování řídících systémů (software, hardware, know-how...)
  
Konstrukce a dodávky strojních komponentů
a výrobků z plechů a plastických hmot
 
Firma Erescom SMT v.o.s. provádí konstrukční práce a dodávky široké škály strojních dílů a speciálních jednoúčelových zakázkových výrobků z plechu a dalších konstrukčních materiálů. Jsme ve spojení s řadou dalších konstrukčních kanceláří a dodavatelů, takže jsme schopni konstruovat na základě požadavků zákazníků širokou řadou speciálních zařízení.

   
Hlavní oblasti:
 • konstrukce a dodávky přístrojových skříněk, krytů a jednotlivých dílů. Dodávky jsou komplexní včetně povrchových úprav. 
 • konstrukce a dodávky speciálních dílů a součástí pro servis výrobních linek, jejich rekonstrukce a opravy 
 • konstrukce a dodávky různých komponentů pro výrobu nástrojů a nářadí 
V případě konkrétních potřeb je možné nás bezplatně kontaktovat za účelem konzultace a zadání konkrétního problému.


Ultrazvukové čištění POWERSONIC




Zde jsou prezentováni tři zástupci kompaktních stolních ultrazvukových čističek DPS s ohřevem lázně a časovým spínačem. Vyrábí se v různých velikostech od miniaturních stolních až po mobilní průmyslové (SK, USA - fy Bransonic atd.)

Před nákupem t. zařízení vždy doporučujeme zákazníkovi odbornou konzultaci u dodavatelské firmy a to s ohledem na vhodný typ velikosti zařízení, jeho vybavení (ohřev, košík...) a použitý čistící prostředek.


Contasold 265




1
Předehřev
7
Dráha rámečků
2
Pájecí vana
8
Kontrolní panel
3
Pájecí tryska
9
Čerpadlo pájecí lázně
4
Jednotka tavidla
10
Víko
5
Kompresor
11
Pohon čerpadla pájecí lázně
6
Pohon řetězu s rámečky




Pájecí vlna Contasold 265



T-tryska pro vývodovou montáž až do výše vlny 9 mm, COSY SMD dvojitá tryska pro pájení smíšené i čisté SMD montáže.

Unikátní vlastnosti:
zakládací systém transportu umožňuje velice jednoduchou obsluhu, avšak dovoluje měnit parametry pájení během procesu!

Stacionární předehřev - výhoda hlavně u čisté či smíšené SMT  montáže, cena je vč. příslušenství: zabudovaný kompresor, odsávací ventilátor, flexohadice, zakládací rámečky.


Nesmírně ekonomická  - 38 kg náplň cínovou pájkou, napájení 220 V, příkon 2,2 kW, inovovaný typ, sériové rozhraní RS 232, úschova profilů, tisk protokolů - ISO 9000.

V současné době připravujeme inovovaný typ, pro pájení za použití bezolovnaté pájky!

Praktická ukázka instalace naší první vlny L/F:


 

Osazovací rámečky LEISTER


Čtyři velikosti osazovacích a montážních rámečků s možností vertikálního a horizontálního nastavení polohy pro snažší přístup. Polohovací odpružené lišty pro založení násobných desek PS stejného formátu.

Po osazení součástek přitlačíme na ESD molitan, aretujeme krycím plechem víka a pokračujeme ve zvolené poloze na straně pájení. Pro opravy a výměny jednotlivých součástek na DPS stavíme otočný rámeček do svislé polohy, což nám umožňuje snažší přístup z obou stran.

Využitelná plocha je:
- max. 210 x 180 mm
- nebo 270 x 220 mm
- nebo 500 x 220 mm
- nebo 500 x 350 mm

Objednací čísla:
PCSA0
Držák DPS max. využitelná plocha
210 x 180 mm
PCSA1
Držák DPS max. využitelná plocha
270 x 220 mm
PCSA2
Držák DPS max. využitelná plocha
500 x 220 mm
PCSA4
Držák DPS max. využitelná plocha
500 x 350 mm
PCSA01
Přídavná středová lišta pro PCSA0

PCSA11
Přídavná středová lišta pro PCSA1

PCSA21
Přídavná středová lišta pro PCSA2

PCSA41
Přídavná středová lišta pro PCSA4



Pájecí zařízení MINISOL
se stacionární lázní, tzv. "pájení ponorem"



Náhrada cínové vlny, profesionální kvalita a design, regulace teploty s vysokou přesností, nízká cena, provozní náklady a jednoduchá manipulace.

Dva typy:
- Typ 2000 / rozměr vany: 270 x 215 x 15 mm
- Typ 2001 / rozměr vany: 350 x 175 x 15 mm



Pájecí zařízení MINISOL MS-2LF IR s předehřevem



PÁJENÍ DESEK PS ULTRAZVUKEM

Výrobci desek PS - opravny elektroniky pozor!!!
 
Více jak 15 let trvání firmy ERESCOM v.o.s. uspokojilo několik tisíc zákazníků v oblasti výroby a oprav desek PS. Dodáváme zařízení špičkových světových parametrů. Ruční zařízení a poloautomaty na osazování, sítotisky, pece a opravárenské pracoviště. Antistatické materiály, náramky, kablíky a odpájecí zařízení. Cínové pajky, tavidla a nepájivé masky. Zařízení pro technologii SMT.



Ultrazvukový pájecí systém US - 9000
 
US - 9000 pájí přímo materiály jako sklo, keramiku, hliník, nerez ocel bez použití tavidla. Intenzivní ultrazvukový paprsek generuje mikrovibrace s brusným efektem, výsledkem je pak úplné odstranění zoxidovaných vrstev či jiných residuí pokrývající povrch pájené plochy. Ta je nyní perfektně připravená pro pájení bez použití tavidla - vpravdě ekologické zařízení, frekvence 57 - 65 kHz, výkon topného tělíska 100 W, teplotní rozsah 150 - 470°C.




USS-9200 a USS-9500


STOLNÍ KLOUBOVÉ SVĚRÁČKY


SD-3000 II


RD 500


PH 400


RD 800


SC 400


OPRAVÁŘSKÉ ZAŘÍZENÍ S HORKÝM VZDUCHEM PRO QFP SOUČÁSTKY (ZDE)


PÁJECÍ KELÍMKY A VANIČKY SOLBRAZE

Řadu firem, které reprezentuje naše v.o.s. ERESCOM SMT v České republice, rozšiřujeme o významnou britskou firmu SOLBRAZE Ltd. Firma se zabývá měkkým i tvrdým pájením, pocínováváním, apod. včetně oblastí s těmito problematikami souvisejícími. Firma SOLBRAZE Ltd. má již téměř 50-leté zkušenosti v oboru, a patří k nejlepším na tomto poli na světě.  Firma SOLBRAZE Ltd. (www.solbraze.ltd.uk) nabízí vám, českým zákazníkům, výrobky z těchto oblastí:

Ruční pájení
Řada páječek v rozsahu výkonu od 35 W do 500 W, v různých tvarech: rovné, zahnuté, a také v tzv. "sekyrkovém" tvaru. Dobré utěsnění proti výparům tavidla zajišťuje jejich dlouhou životnost v nejrůznějších podmínkách.

Pájecí zařízení
Zařízení SIM9. Důmyslný, jednoduchý stojan, do kterého se upevní vybraná ruční páječka z výše uvedené řady. Její vertikální posuv (do 2") se ovládá nožním spínačem. Pájka se k pájecímu hrotu páječky podává automaticky.

Pájecí kelímky a lázně
Pro vysoce rychlé pocínování drátů a mnoha součástek. Firma nabízí zřejmě největší rozsah těchto systémů na světě. Menší jsou kruhové, větší jsou obdélníkové. K dispozici je několik druhů regulace teploty. Kelímky jsou vyrobeny tak, že všechny části, kromě vrchu, jsou na dotyk chladné. Kapacita kelímků a lázní je od 0,11 do 182 kg.

Regulátory teploty
Slouží k regulaci teploty pájecích kelímků a lázní, pro teploty až do 600°C, modely ER2 až ER7.

Determinátor pájky
Zařízení na určování obsahu Sn (Pb) v kelímku (lázni). Roztavená pájka totiž mění svoji kompozici, vzhledem k odstraňování stěru, atd. Změna kompozice způsobuje nárůst teploty liquida, a tím se zvyšuje pravděpodobnost vzniku můstků či krápníků.

Rotadip
Zařízení, které odstraňuje problém s vytvářením stěru u kruhových pájecích kelímků (princip rotace pájecího kelímku).


Autoclean
Jako se používá Rotadip u kruhových pájecích kelímků, používá se u obdélníkových kelímků (lázní) tento systém Autoclean.

Flowdip
Další zařízení na čištění pájky od stěru, tentokráte na takovém principu, že tryskou uprostřed proudí odspodu pájka nahoru nad hladinu, kde se objevuje v různých tvarech, v závislosti na tvaru trysky. Možný souvislý přísun částí na dopravníku.

Topné desky
Určeny pro klasické pájení, reflow pájení a další ohřívací procesy. K dispozici jsou jak kruhové, tak i obdélníkové desky.

Nanášení tavidla
Firma Solbraze Ltd. nabízí několik systémů:
 1. Pro manuální ponořování - miska naplňovaná tavidlem z nádržky, pomocí čerpadla, tavidlo se vrací zpátky do nádrže.
 2. Pro velké povrchy - zpěňování tavidla průchodem vzduchu.
 3. Pro velké misky s tavidlem nebo na automatická zařízení - čerpadlem vháněno tavidlo do misky, odkud se vrací zpět do nádrže.


Úroveň pájky
Sonda na snímání úrovně pájky v pájecích kelímcích, lázních, Rotadipu, atd. Zároveň udržuje předem nastavenou hodnotu.

Pece
Pro hromadné pájení malých součástí. Pece vybaveny dopravníky s proměnnou rychlostí. Teplota pece regulovatelná, atd.

Automatické máčecí systémy
Procesy pocínovávání nebo pájení se skládají z:
- nanesení tavidla
- předehřevu velkých ploch
- pocínování či pájení ve stěru zbavené pájce
Firma SOLBRAZE Ltd. má řadu zařízení, která vyhovují těmto požadavkům. Použití především pro pájení drátů ke svorkám, pocínovávání vodičů, vývodů součástek, konektorů atd.

Soldip
Tato zařízení byla vyvinuta pro velkovýrobu částí, které vyžadují pocínování ponořením. Do hlavního rámu jsou namontovány jednotky na automatické nanášení tavidla, jednotky Rotadip (vysvětlené dříve), a hlídače konstantní úrovně pájky. Uprostřed je pneumaticky ovládaný stůl. Možno použít i na pozlacování sestav. zařízení dodáváno kompletní, a může být dodáno i odsávání par.

Zařízení na principu odporového ohřevu
Jedna z nejdůležitějších forem ohřívání, odporový ohřev, je zajištěna průchodem nízko-napěťového proudu přímo samotnou ohřívanou částí. Z této oblasti nabízí firma řadu tepelných nástrojů, zařízení a nízkonapěťových transformátorů. Odporový ohřev je zvláště vhodný pro úpravu neželezných součástí, může být použit pro pájecí operace, i na tvrdo atd.

Generátory indukčního ohřevu pro měkké a tvrdé pájení
Vybaveny nízko-impedačními výstupními obvody - jeden konec pracovní cívky může být uzemněn. Výrobky: např. stolní model indukčního 2 kW generátoru, 4 kW a 8 kW indukční generátory, indukční generátor s upínacím přípravkem, 12 kW a 15 kW indukční generátory.

Automatická plamenná zařízení
Pro hromadné zpracovávání součástí, které potřebují být pájeny na měkko nebo na tvrdo, zařízení nabízejí výjimečné vlastnosti. Standartní zařízení je k dispozici se zemním plynem nebo propanem se stlačeným vzduchem pro speciální aplikace. Ohřev plynem je zvláště vhodný pro ohřev více součástí současně. Zařízení se nabízejí ve 3 formách, které se liší způsobem dopravy zpracovávaných součástí a umístěním jednotlivých jednotek.

Spojovací materiály a tavidla
Měkké pájky řady QUIKSOL, tavidla pro měkké pájky: Breeze - velmi jemné na bázi kalafuny, Lightning - velmi korozivní, pro pájení nerezových ocelí.Tvrdé pájky QUIKFLO a QUIKFIL. Rovněž nabídka pájecích past, automatických dispenserů a pájky, pájek ve tvaru kroužků.

Vypalovací nástroje
Kromě výše uvedených zařízení nabízí firma SOLBRAZE Ltd. také vypalovací zařízení pro značkování mnoha materiálů - např. dřeva, překližky, dřevovláknitých desek, korku, gumy, kůže, plastů, vepřovice, rohoviny atd. Firma nabízí řadu standartních elektricky vyhřívaných nástrojů pro ruční činnost, a speciální jednotky pro specifické strojní operace.


Prostřednictvím v.o.s. ERESCOM SMT vám britská firma SOLBRAZE Ltd. pomůže vyřešit jakýkoliv váš problém, týkající se zde uvedené problematiky.

 

PRAKTICKÉ POUŽITÍ LEISTER
 


 



 


HOT-JET S se základní a stehovací tryskou při
stehování PE-HD


Velké množství vzduchu, vysoký topný výkon a přesto lehký a robustní přístroj.
ELECTRON se sklápěcím reflektorem pro nahřívání, ohýbání a tváření

SPÍNANÉ ZDROJE ŘADY PSP, SP a S
(pdf soubory)

PSP - 500
SP - 500
SP - 320
SP - 200
SP - 150
SP - 100
S - 60


Erescom SMT v.o.s
Mníšek 258, 463 31 Chrastava (provozovna)
Tel./fax: +420 485 146 695, +420 482 722 111
www.erescom.cz

IČ: 14865831
DIČ: CZ14865831

e-mail: erescomsmt@volny.cz